Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki na PŁPo raz 18. odbędzie się w Łodzi  Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki (16-22.04) pod hasłem „Innowacje w nauce, technice i sztuce”. Dzień festiwalowy w Politechnice Łódzkiej to tradycyjnie czwartek, 19 kwietnia.

 

W tym dniu (19.04) przygotowane zostały na PŁ wykłady i prezentacje, zarówno z obszaru techniki i technologii, jak również matematyki, fizyki, i chemii oraz kultury i sztuki. Wszystkie prezentacje odbędą się w budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ.

 

 - Podczas dnia festiwalowego na PŁ zaplanowane zostały również imprezy towarzyszące na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej: pokazy, wystawy, warsztaty. Będzie możliwość zwiedzania obiektów PŁ:  Biblioteki, Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego - Zatoka Sportu. Zapraszamy na drzwi otwarte w nowoczesnym laboratorium LabFactor, wystawy na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, warsztaty Design Thinking na Wydziale Chemicznym oraz warsztaty i lekcje festiwalowe w Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki - informuje współorganizatorka Festiwalu, Katarzyna Maćczak z Działu Nauki PŁ.

 

W dniach 21-22 kwietnia na terenie Manufaktury odbędzie się Festyn Nauki. Politechnikę Łódzką będą reprezentować koła naukowe wydziałów, które pokażą mi.in. pojazdy zdalnie sterowane, roboty oraz inne nowoczesne motoryzacyjne rozwiązania. Wszyscy uczestnicy będą mogli dotknąć, zobaczyć i poczuć informatykę.

 

Podczas tegorocznego Festynu Nauki będzie można wziąć udział w doświadczeniach chemicznych, fizycznych, zobaczyć konstrukcje z papieru, a także dowiedzieć się co tak naprawdę nas otacza. Chętni będą mogli sami wyprodukować oranżadę lub wytworzyć lody z dodatkiem ciekłego azotu, jako elementu mrożącego.

 

Na zakończenie pikniku rozstrzygnięta zostanie druga edycja konkursu ogłoszonego przez JM Rektora Politechniki Łódzkiej: SUKCES NAKRĘCAJĄ NAJLEPSI dla Studenckich Kół Naukowych na najbardziej oryginalną i kreatywną formę prezentacji wydziału podczas Festynu Nauki. Wszystkie wydarzenia odbędą się w ramach XVIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

 

W załączeniu program wydarzeń festiwalowych zorganizowanych przez Politechnikę Łódzką.


Data dodania:2018-03-19
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Plakat Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki_2018
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
program_festiwalowy_2018.pdf3.82 MB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE