Dokąd zmierza energetyka? Sympozjum na PŁ

Nowinki technologiczne w turbinach, sprężarkach i pompach, innowacje w magazynowaniu energii oraz modelowaniu zjawisk przepływowych to tematy wystąpień i dyskusji na Międzynarodowym Sympozjum SYMKOM 2018 IMP2 w Politechnice Łódzkiej.

baner konferencji na PŁ

Instytut Maszyn Przepływowych PŁ we współpracy z Instytutem Maszyn Przepływowych im. R. Szewalskiego PAN w Gdańsku, organizują po raz kolejny Międzynarodowe Sympozjum, podczas którego zostaną zaprezentowane m.in. najnowsze wyniki badań w technologiach energetycznych.

Spotkanie będzie okazją do wysłuchania autorskich wykładów międzynarodowych ekspertów. Wśród zaproszonych autorytetów zapowiedzieli swoje wystąpienia m.in.: prof. Jan Kiciński z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku z wykładem "Quo Vadis energetyki? Powolne przejście od scentralizowanej produkcji energii do rozproszonego wytwarzania energii i co z Polską?" oraz prof. Andrew Heyes z Uniwersytetu Strathclyde w Glasgow. Jego wystąpienie będzie dotyczyło "Czujników do pomiaru temperatury i przenoszenia ciepła w ekstremalnych (wysokich temperaturach) środowiskach" np. w nowoczesnych konstrukcjach turbin gazowych.

Sympozjum, po raz kolejny, daje możliwość prezentacji pomysłów i osiągnięć młodych badaczy – studentów i doktorantów -  przed naukowcami z różnych ośrodków badawczych oraz przedstawicielami przemysłu. W konferencji weźmie udział ponad 80 osób. Dodatkowo, organizatorzy przewidzieli promocję działalności Studenckich Kół Naukowych (GUST, Lodz Solar Team, Iron Warriors, ChaK) działających przy Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej, jak i warsztaty prowadzone przez specjalistę z zakresu komunikacji naukowej – Olle Bergmana.

Specjalny panel przemysłowy dla firm będzie okazją do prezentacji z jednej strony swoich osiągnięć, a z drugiej strony poznania oczekiwań i propozycji rozwiązań dostarczanych przez świat nauki.

Sympozjum odbędzie się w dniach 18-20 października w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Otwarcie w czwartek, 18 października, o godz. 14.00.

Patronat honorowy nad imprezą objął  JM Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Komitet Problemów Energetyki Polskiej Akademii Nauk oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Sympozjum: www.symkom.org

Data dodania:2018-10-04
Małgorzata Trocha