Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Cyberbezpieczeństwo tematem współpracy PŁ z Komendą Wojewódzką PolicjiPolitechnika Łódzka i Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zacieśniły współpracę w obszarze nauki i kształcenia. Rektor PŁ - prof. Sławomir Wiak oraz komendant wojewódzkiej policji w Łodzi - inspektor Andrzej Łapiński podpisali 14 września (czwartek) w rektoracie PŁ umowę (fotorelacja).

 

 

 

- Jestem dużym zwolennikiem podpisanej dzisiaj umowy. Będziemy wspierać wizerunek policji,  wzmacniać profesjonalizm służb technicznych i informatycznych - mówił po podpisaniu umowy prof. Sławomir Wiak.

 

W planach rozwoju współpracy pomiędzy PŁ i policją, jest poszerzanie wiedzy oraz podnoszenie świadomości  m.in. za sprawą wspólnego organizowania konkursów, na temat działania policji w obszarach prawnych i technologicznych.

 

- Mam nadzieję, że to porozumienie będzie sprzyjało naszej jeszcze lepszej współpracy z Politechniką Łódzką. Jako policja musimy działać wspólnie z naukowcami  m.in. w temacie cyberbezpieczeństwa, do tego potrzebni są fachowcy - wyjaśniał inspektor Andrzej Łapiński potrzebę podpisania umowy.

 

Obie instytucje zamierzają prowadzić współpracę naukowo-badawczą. W planach są wspólne granty oraz projekty krajowe i międzynarodowe związane z rozwojem technologii. Doświadczenie praktyczne policji i wiedza naukowców mogą się dobrze uzupełniać.

 

- Jako instytucja, która zatrudnia w regionie blisko 8 tys. osób jesteśmy zainteresowani pozyskiwaniem wykształconych specjalistów z różnych dziedzin. Absolwenci PŁ swoje kwalifikacje mogą wykorzystać w policyjnym laboratorium kryminalistycznym, wydziale do walki z cyberprzestępczością czy w komórkach zajmujących się techniką operacyjną - powiedział inspektor Łapiński. Policja zamierza zatrudnić ponad 200 osób.

 

Politechnika Łódzka oferuje policji także pomoc w zakresie kompetencji Centrum Językowego PŁ.


Data dodania:2017-09-14
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Podpisanie umowy o wspópracy pomiędzy PŁ i Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. fot. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE