Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Chór z PŁ oczarował juryAkademicki Chór Politechniki Łódzkiej odniósł kolejny sukces. Na IV Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek zdobył pierwszą nagrodę, Złoty Dyplom oraz pamiątkowy puchar.

 

 

W Festiwalu wzięło udział około 30 chórów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Najsilniej obsadzona była kategoria chórów mieszanych, w której występował zespół z Politechniki Łódzkiej. Startowały w niej m.in. akademickie chóry inny polskich uczelni oraz szkół muzycznych.

 

 

Chór z PŁ wykonał w Rzeszowie obowiązkowy utwór, którym była kolęda „Gdy Śliczna Panna”, skomponowana przez Jana Maklakiewicza, a do konkursowego repertuaru dołączyli: tradycyjną kolędę Stanisława Niewiadomskiego „Przybieżeli do Betlejem” oraz kompozycję Jerzego Derfla „Lulejże mi lulej” - pamiętną m.in., z filmu „Miś” – autorem tekstu jest Stanisław Tym oraz utwór Zbigniewa Preisnera „Całą noc padał śnieg” skomponowany do tekstu Mariana Hemara. Całość domknęło wykonanie ukraińskiej pieśni „Szczedryk”, której autorem jest Mykola Leontovich.

 

 

Jury festiwalu oceniało dobór repertuaru, a także emisję głosu, intonację, interpretację oraz stopień trudności utworu. Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej swoim występem pod kierunkiem dr. hab. Jerzego Rachubińskiego oczarował jury, które przyznało zespołowi pełną pulę, 100 punktów, co zapewniło zwycięstwo w Festiwalu.

 

 

Galowy koncert i wręczenie nagród odbyło się w Bazylice OO. Bernardynów. Organizatorem Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek było Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie. W najbliższych planach Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej jest udział w koncercie Night of the Proms 2017.


Data dodania:2017-01-30
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Chór PŁ z pucharem. Foto. Archiwum  chóru.

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE