Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Bolidem po nowy rekordZespół Iron Warriors jako jedyny z Polski, w środę, 23 sierpnia rusza na zawody Pisaralla pisimmalle do Finlandii. Studenci Politechniki Łódzkiej chcą pobić własny rekord w pokonywaniu dystansu na 1 litrze paliwa - dziś ten wynik to 837 km. W zawodach 27 sierpnia zmierzą się drużyny z 12 krajów.

Iron Warriors to zespół, który powstał pod koniec 2012 roku w Instytucie Maszyn Przepływowych. Projekt realizowany jest w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji.

 

- Już 5 lat pracujemy nad pojazdem, który ma za zadanie przejechać jak najdłuższy dystans na jednym litrze paliwa. Aktualnie jesteśmy rekordzistami Polski z wynikiem 837 km/l, ale wciąż nam mało. W tym roku zmodernizowaliśmy nasz pojazd i już w środę wyruszamy na zawody Pisaralla pisimmalle w Finlandii. Do tej pory wzięliśmy udział w kilku edycjach Shell Eco-marathon, zajęliśmy 2. miejsce na zawodach w Le Mans  oraz wygraliśmy Educ Eco w Valenciennes. Mamy nadzieje, że w tym roku również uda nam się ustanowić nowy rekord i nadal być najlepszą polską drużyną w kategorii prototypów - mówi Weronika Rojek.

 

Studenci Politechniki Łódzkiej mają ambitne plany. Chcą pobić ubiegłoroczny rekord i zbliżyć się do dystansu 900 km na 1 litrze paliwa.

 

Jak wygląda start?

 

Zawody przebiegają podobnie jak Shell Eco - marathony. Najpierw sprawdzany jest bolid - czy jest bezpieczny i można nim wystartować w zawodach. Następnie zalany zostaje bak do pełna (100 ml) i bolid przejeżdża około 17 km. Wtedy, dzięki specjalnym algorytmom, sędziowie i organizatorzy konkursu przeliczają, ile pojazd jest w stanie przejechać na 1 litrze paliwa.

 

Zawody odbywają się w niedzielę i trwają cały dzień. Każda drużyna może przejechać kilka startów. Studenci wrócą do Łodzi we wtorek, 29 sierpnia.

 

Bieżące informacje https://pl-pl.facebook.com/IronWarriorsTeam/


Data dodania:2017-08-22
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka,
Zdjęcia
Zespół  Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej.Eco-bolid z PŁ podczas przejazdu.

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE