Bezpieczeństwo procesów przemysłowych / Andrzej S. Markowski

Nowość Wydawwnictw PŁ - książka Andrzeja S. Markowskiego - Bezpieczeństwo procesów przemysłowych - do nabycia w Księgarni PŁ

Główną przyczyną powstania tej książki była potrzeba uzupełnienia i aktualizacji polskiej literatury technicznej z przeznaczeniem dla studentów Studiów Podyplomowych „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” (których autor jest kierownikiem) oraz  wszystkich innych studentów Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy Politechniki Łódzkiej. Opracowanie będzie przydatne również dla studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz innych uczelni technicznych. Na treść pracy złożyły się doświadczenia inżynierów zatrudnionych w przemyśle, którzy byli absolwentami studiów podyplomowych w latach ubiegłych. Adresatami tej publikacji mogą być także analitycy bezpieczeństwa procesowego, projektanci, inżynierowie procesowi, specjaliści ochrony pożarowej i ochrony środowiska, brokerzy ubezpieczeniowi, wykładowcy oraz urzędnicy zajmujący się tymi zagadnieniami.

Opinie o książce:

Nareszcie mamy trwałe, polskie źródło wiedzy o bezpieczeństwie procesowym. Polskie, ale na światowym poziomie pod względem treści, użyteczności i Autora.
– prof. dr hab. Kazimierz Lebecki, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Praca wnika nie tylko w mechanizmy zabezpieczenia procesów przemysłowych, ale poprzez zawarty materiał i liczne przykłady, daje gotowe recepty, jak prowadzić bezpieczne procesy przemysłowe. Jest to książka unikalna w skali światowej.
– prof. dr hab. inż. Roman Zarzycki, Politechnika Łódzka

Podręcznik prof. Adama S. Markowskiego stanowi od dawna oczekiwanie, znakomite kompendium wiedzy na temat bezpieczeństwa procesowego oraz działań, których podjęcie może znacząco zminimalizować niebezpieczeństwo wystąpienia poważnej awarii przemysłowej. Publikacja stanowi doskonałe źródło wiedzy zarówno dla praktyków z wieloletnim stażem inżynierskim, studentów oraz pracowników naukowych uczelni wyższych, jak i przedstawicieli organów państwowych czy samorządowych, zajmujących się szeroko rozumianymi kwestiami zapobiegania poważnym awariom przemysłowym.
– Jarosław Ptaszyński, Członek Zarządu ANWIL SA, Dyrektor Operacyjny

Data dodania:2017-03-27