Bartosz Koralewski - student PŁ w nagrodę pojedzie do Chin

Bartek Koralewski został laureatem programu HUAWEI Seeds fot he Future 2017 w Polsce. W nagrodę, w listopadzie, pojedzie na dwutygodniowe warsztaty do Chin, do siedziby Huawei. Na PŁ studiuje informatykę, na studiach drugiego stopnia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Zakończyła się czwarta edycja programu HUAWEI Seeds fot he Future, w której uczestniczyli przedstawiciele 12 uczelni technicznych z Polski, wśród nich reprezentant Politechniki  Łódzkiej. - Zdecydowałem się na udział w konkursie,  ponieważ spodobały mi się tematy prac konkursowych. Moja praca dotyczyła cyberbezpieczeństwa i bezpiecznej pracy w sieci. Zawodowo zajmuje się administracją sieciową i chcę rozwijać swoje kompetencje w tym kierunku - wyjaśnia Bartek Koralewski  powód udziału w programie.

Bartek Koralewski  uważa, że zawód inżyniera sieciowego nastawionego na bezpieczeństwo to zawód przyszłości, dlatego codziennie stara się pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w obszarze technologii sieciowych. Jego praca inżynierska była związana z zabezpieczeniami sieci i systemów informatycznych. Obecnie jest w trakcie przygotowań do semestru dyplomowego. Przygotowuje pracę magisterską, która będzie dotyczyć zagadnień związanych z technologiami sieciowymi.

Młody informatyk cieszy się na wyjazd. - Na pewno w Chinach spotkam bardzo ciekawych ludzi - profesjonalistów w swoich dziedzinach ICT. W laboratoriach Huaweia chciałby poznać rozwiązania z zakresu sieci mobilnych oraz technologii wykorzystywanych na co dzień w największych środowiskach produkcyjnych. - Ciekawi mnie budowa i utrzymanie dużych datacenter - opowiada o swoich  planach. Nie kryje też wątpliwości - Trochę obawiam się, że dwutygodniowy pobyt w Chinach będzie za bardzo intensywny. Mam zamiar spędzać czas, możliwie jak najbardziej aktywnie.

Inżynier Koralewski na trudne chwile też już ma swoją receptę. -  W momentach słabości, kiedy mam dużo zadań, przypominam sobie słowa prof. Dominika Sankowskiego, dyrektora Instytutu Informatyki Stosowanej PŁ, który w takich sytuacjach mawia: "Praca jest wyższą formą wypoczynku". Mają one dla mnie wielką wartość i niejednokrotnie towarzyszyły mi w momentach podnoszenia sobie poprzeczki, odnoszenia sukcesów, wyznaczania nowych celów, lub na trasach maratonów -  dodaje Bartek.

Program Seeds for the Furure jest prowadzony przez HUAWEI od 2008 roku, w Polsce od 2014, obejmuje 96 krajów i ponad 280 uczelni na świecie. Jego celem jest wspieranie młodych talentów i zachęcanie ich do rozwijania wiedzy o technologiach informacyjno-komunikacyjnych.

Data dodania:2017-07-21
Małgorzata Trocha
Bartosz Koralewski - student PŁ, tegoroczny laureat programu Huawei seed for future.