Badaczka z PŁ z certyfikatem naukowca przyszłości

Dr hab. inż. Beata Kolesińska z PŁ została laureatką czwartej edycji Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii "Naukowiec przyszłości”.

Dr hab. inż. Beata Kolesińska w laboratorium na PŁ, foto. Jacek Szabela

Doktor B. Kolesińska z Instytutu Chemii Organicznej na Wydziale Chemicznym PŁ otrzymała nagrodę za realizację projektów: „Innowacyjne materiały hybrydowe do regeneracji tkanek wywodzące się wyłącznie ze związków naturalnych” oraz „Hemostatyczne, resorbowalne opatrunki podwójnego zastosowania".

Laureatami Nagrody, od 2016 r., zostają organizacje i osoby, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.

Inicjatorem i organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Patronem honorowym Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicja Adamczak.

Certyfikaty laureatom czwartej edycji Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategoriach naukowych „Naukowiec przyszłości” zostaną wręczone na specjalnej Gali w w Centrum Nauki Kopernik, 10 czerwca.

Dr hab. inż. Beata Koleisńska jest  absolwentką Wydziału Chemicznego  PŁ (1997 r.). W tym samym roku rozpoczęła studia doktoranckie w Instytucie Chemii Organicznej na tym samym wydziale, zakończone w 2002 r obroną pracy doktorskiej. W latach 2003-2004 odbyła staż podoktorski w Laboratorium Chemii i Biologii Peptydów I Białek na Uniwersytecie we Florencji (w zespole Profesor Anny M. Papini).

W latach 2007-2008 studiowała na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na kierunku biotechnologia medyczna, które uzupełniła dwumiesięczną praktyką w Laboratoriach Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED w Krakowie. W latach 2011-2012 pracowała jako visiting scientist w grupie profesora D. Seebacha w Laboratorium Chemii Organicznej na ETH (Swiss Federal Institute of Technology) w Zürichu (Szwajcaria). Habilitowała się w 2011 roku na Wydziale Chemicznym PŁ.

Certyfikat dr hab. inż. Beata Kolesińska z PŁ

Data dodania:2019-03-14