Aleksandra Bednarek - studentka Politechniki Łódzkiej przepłynęła kanał Catalina

12 godzin, 7 minut  i 32 sekundy zajęło Aleksandrze Bednarek przepłynięcie 34 km na Oceanie Spokojnym. Jest pierwszą Polką, która pokonała wpław kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany też kanałem La Manche Ameryki.

Agnieszka Bednarek, zdjęcie z FB Bogusława Ogrodnika

Aleksandra Bednarek podęła to wyzwanie wspólnie z koleżanką ze Szczecina - Hanią Bakuniak. Każda z dziewczyn popłynęła w jedną stronę. H. Bakuła, która wyruszyła po przepłynięciu Aleksandry, także szcześliwie ukończyła już zadanie.

Projekt, w którym A. Bednarek i H.Bakuła wzięły udział nosi nazwę Polska Przeprawa Stulecia i ma charakter charytatywny. Akcja promuje zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Ignacego Pianko, małego chłopca z zespołem wad genetycznych, autyzmem, guzem mózgu, który mierzy się z wyzwaniami dnia codziennego.

Aleksandra Bednarek studiuje inżynierię biomedyczną na PŁ na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Skończyła pierwszy rok studiów. Jej pozanaukową pasją jest pływanie na wodach otwartych. To dyscyplina, o której w Polsce niewiele się mówi.

Data dodania:2018-08-29
Małgorzata Trocha