Stypendia dla dziewczyn z uczelni technicznych

Jeszcze tylko do 30 czerwca można aplikować o stypendia w ramach drugiej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn", prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel. Do rozdysponowania jest dwadzieścia stypendiów na rok akademicki 2016/2017, każde w wysokości 12 000 zł.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną zaproszone również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem.  Organizatorzy chcą pomóc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Dodatkowo - część aplikujących Dziewczyn zostanie zaproszonych do bezpłatnego udziału w pierwszym w Polsce obozie inspiracyjnym dla dziewczyn w nowych technologiach - INSPIRATIONAL BOOT CAMP 2016 (25-30 września br., Mazury).

Formularz Aplikacyjny i więcej informacji znajduje się pod linkiem: https://www.stypendiadladziewczyn.pl

Data dodania:2016-06-27
Małgorzata Trocha