Studenci Wydziału FTIMS zrobią instalację VR dla Coca-Coli

Grupa studentów Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ - zespół "Będzie dobrze" w składzie: Sonia Jach, Aleksandra Buczek, Adrian Fijałkowski, Michał Stasiak zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie VR Challenge i otrzymali nagrodę główną za najlepszą instalację wirtualnej rzeczywistości.

Tworząc projekt przyłożyliśmy największą wagę do przekazania wartości promowanych przez sponsora - markę Coca-Cola. Stworzyliśmy prostą grę w technologii VR, która poprzez swoje tło fabularne oraz kreację bajecznego świata, podkreślała znaczenie przyjażni oraz dobrej zabawy. Gracz po wzięciu łyka napoju, przenosił się do kolorowego wirtualnego świata, a jego zadaniem było dostarczenie butelek Coca-Coli na imprezę leśnych stworków - wyjaśnia Sonia Jach z zespołu "Będzie Dobrze", studentka informatyki PŁ.

Studenci z FTIMSu w ostatecznej rywalizacji pokonali komercyjne firmy zajmujące się tworzeniem projektów wirtualnej rzeczywistości i będą mogli wdrożyć zwycięską instalacji VR w firmie Coca-Cola. Dodatkowo otrzymali także wiele cennych nagród rzeczowych.

Data dodania:2016-11-07
Małgorzata Trocha
Zespół - Będzie dobrze z wydziału FTIMS podczas wręczenia nagród.