Pierwsze Europejskie Forum Młodych Innowatorów

Przez dwa dni, 24-25 października, innowatorzy: studenci, doktoranci oraz młodzi pracownicy naukowi będą mogli wymieniać doświadczenia, wiedzę oraz wzajemne kontakty podczas pierwszej edycji European Forum of Young Innovators - EFYI’16, współorganizowanej przez Politechnikę Łódzką.

Fundacja Polska Innowacyjna we współpracy z European Council of Doctoral Candidates and Junior Researchers (EURODOC), Politechniką Łódzką, Krajową Reprezentacją Doktorantów (KRD) oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają młodych innowatorów do Łódzkiego Parku Naukowo-Technologicznego na EFYI’16.

Nurtem przewodnim spotkania jest hasło "from IDEA by TRANSER  to IMPACT”, które w pełni obrazuje drogę, jaką musi przejść młody innowator od pomysłu, aż do osiągnięcia sukcesu.

- Poprzez realizację przedsięwzięcia chcemy uprościć drogę wszystkim młodym naukowcom w osiągnięciu sukcesu. Zrealizujemy w tym celu panele dyskusyjne z praktykami, seminaria i warsztaty, które ułatwią uczestnikom forum, zainteresowanym wdrożeniem innowacji właściwe przejście określonej ścieżki - wyjaśnia Ewelina Pabjaczyk- Wlazło, przewodnicząca EURODOC, doktorantka na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ.

Dyskusje podczas EFYI’16  dotyczyć będą m.in.: ochrony własności intelektualnej, instrumentów wsparcia finansowego projektów badawczo-rozwojowych, przykładów najlepszych praktyk z Europy i Świata oraz "success stories" skutecznego transferu wiedzy z nauki do biznesu. Nowością  jest wprowadzenie modułów VOP (Voice of Participants), gdzie każdy z uczestników po zakończeniu danego panelu będzie miał okazję do czynnego udziału w dyskusji i odniesienia się do tego, co zostało w niej poruszone.

Ponadto uczestnicy Forum będą mieli okazję wziąć udział w praktycznych warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Eurodoc i Polski Innowacyjnej. Główne tematy będą koncentrowały się na ścieżkach kariery młodych naukowców, formule doktoratu - a dokładniej doktoratu przemysłowego oraz innowacyjnej metodologii Lean Startup in Science. Spotkanie  ma również zachęcać do realizowania badań dla przemysłu we współpracy z polskimi jednostkami badawczymi oraz promocję współpracy międzynarodowej.

Więcej informacji na stronie : www.efyi.pl
Wydarzenie na fb: bit.ly/EFYI16
Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona.

Data dodania:2016-10-13
Małgorzata Trocha