Photonics Based Sensing ERA-NET Cofund - otwarcie naboru wniosków w 1 konkursie

Nabór wniosków w międzynarodowym konkursie organizowanym w ramach programu Photonics Based Sensing ERA-NET Cofund otwarto 1 września.

Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu fotoniki.

Szczegółowe informacje o konkursie:

Nazwa konkursu:

Photonics Based Sensing ERA-NET Cofund.

Temat konkursu:

fotonika.

Zakres konkursu:

The most relevant sensing technologies with the highest impact on the human life relate to the following five application areas:

• Safety including food safety;
  • Civil security;
  • Manufacturing/production;
  • Environmental monitoring;
  • Medical applications.

Kraje/partnerzy biorący udział w konkursie:

• Austria (koordynator) -  Austrian Research Promotion Agency (FFG);
  • Flandria (Belgia) - Agentschap Innoveren en Ondernemen (VLAIO);
  • Izrael - MATIMOP-ISERD;
  • Niemcy - DI Technologiezentrum GmbH - Funding Agency on behalf of the German Federal Ministry of Education and Research (BMBF);
  • Polska - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju;
  • Portugalia - Fundação para a Ciência e a Tecnologia, I.P. (FCT);
  • Toskania (Włochy) - Regione Toscana;
  • Turcja - The Scientific and Technological Research Council of Turkey (TÜBİTAK);
  • Wielka Brytania - Innovate UK.

Data otwarcia naboru wniosków:

1 września 2016 r.

Data zamknięcia naboru wniosków:

Wnioski wstępne: 5 grudnia 2016 r.

Wnioski pełne: 29 marca 2017 r.

Nabór wniosków:

Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny dostępny na stronie programu.

Orientacyjna data naboru wniosków krajowych:

III kwartał 2017 r.

Budżet NCBR:

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 1 000 500 euro.

Kurs euro:

Kurs ECB z dnia otwarcia konkursu, tj. 4,3645 zł.

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie, w terminie i na wzorze zamieszczonym na stronie Centrum. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania (wniosek nie będzie oceniany merytorycznie). W oparciu o przedmiotową opinię, Dyrektor Centrum podejmuje decyzję o wysokości dofinansowania polskich jednostek.

Więcej szczegółowych informacji dla polskich wnioskodawców na temat zasad dofinansowania (m.in. przedmiotu i poziomu dofinansowania) dostępne są na stronie NCBiR oraz na stronie konkursu.

Data dodania:2016-09-06
Małgorzata Michalak