Na nich czekają firmy IT

We wtorek 8 marca 2016r. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste rozdanie nagród laureatom Łódzkiego Testu Informatyków.

W V edycji testu wzięło udział 150 studentów z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Studenci odpowiadali na pytania z zakresu: .NET, Algorytmiki, C++, JAVA, Perl, SQL i Testowania.

Pytania testowe do konkursu, organizowanego przez PŁ w partnerstwie z wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego przygotowały sponsorujące przedsięwzięcie firmy informatyczne z sektora ICT - Accenture, ATOS, Comarch, Cybercom, Ericpol, GFT, Harman, Transition Technologies.

W czołowej trójce V edycji Łódzkiego Testu Informatyków są:

1. Michał Sośnicki – wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ

2. Wojciech Szałapski – wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ

3. Piotr Kosek – wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

Łączna pula nagród dla laureatów 3 pierwszych miejsc wyniosła 10 000 złotych na certyfikacje, szkolenia z zakresu IT, a także wybrane kursy językowe.

Wyróżnienia i nagrody otrzymają również studenci, którzy uzyskali wysokie wyniki w poszczególnych kategoriach Otrzymają oni także certyfikaty z wynikami z poszczególnych kategorii testu. Taki certyfikat może być ważnym dokumentem, pomocnym w uzyskanie dobrej pracy w zawodzie informatyka.

Miejsce wydarzenia: sala konferencyjna Sekcji Transferu Technologii, bud. B2 przy ul. Skorupki 6/8

Data dodania:2016-03-04
Ewa Chojnacka