Irlandzkie klimaty w Bibliotece Politechniki Łódzkiej

Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza w marcu, czyli w miesiącu w którym Irlandczycy świętują Saint Patrick's Day, na dwa kulturalne wydarzenia związane właśnie z tym krajem.

Wyspy jak baśnie. Wyspy Irlandii Zachodniej to tytuł wystawy fotografii Marioli i Jacka Sochów. Wernisaż wystawy odbędzie się w Dzień św. Patryka 17 marca (czwartek) o godz. 14.00.

Mariola Socha jest pracownikiem Biblioteki PŁ, Jacek Socha pracownikiem Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.

Na literacką podróż w gronie irlandzkich noblistów zaprasza Przedsionek Literacki. Przewodnikiem po utworach takich pisarzy i poetów jak: William Butler Yeats, George Bernard Shaw, Samuel Beckett, Seamus Heaney będzie Justyna Mazurek-Schramm współzałożycielka Fundacji Kultury Irlandzkiej. Spotkanie odbędzie się w środę 30 marca 2016 r. o godz. 17.00.

Miejscem obu wydarzeń będzie

Galeria Biblio-Art w Bibliotece Głównej PŁ (bud. B22), ul. Wólczańska 223