Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej zagra w łódzkiej Filharmonii

Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej koncertem w Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi będzie świętować jubileusz 10-lecia. Od początku, czyli od 2005 r., zespół występuje pod dyrekcją prof. Ryszarda Jana Osmolińskiego – skrzypka, dyrygenta i pedagoga, laureata międzynarodowych konkursów muzycznych. Członkami zespołu są studenci i pracownicy Politechniki Łódzkiej, a także studenci innych łódzkich uczelni.

Koncert z gościnnym udziałem Akademickiego Chóru PŁ odbędzie się w niedzielę 31 stycznia o godz. 18.00. W programie usłyszymy klasyczne utwory Antonio Vivaldiego, Sergieja Rachmaninowa, Johanna Straussa, a także muzykę filmową Henry’ego Manciniego oraz słynne tanga, których kompozytorami są Carlos Gardela oraz Astor Piazzola.

W repertuarze Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej są utwory klasyczne i rozrywkowe, często specjalnie aranżowane dla tego zespołu. Orkiestra koncertowała z polskimi i zagranicznymi wirtuozami skrzypiec, towarzyszyła występom operowych śpiewaków z Łodzi, Wiednia i Nowego Yorku. Zdobyła także uznanie publiczności różnych polskich i międzynarodowych festiwali. W 2013 r. Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej uhonorowana została Złotym Dyplomem na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Chórów w Baden-Baden w Niemczech. Muzycy występowali przed polską i zagraniczną publicznością, m.in. na Ukrainie, w Austrii, we Włoszech, w Watykanie, Francji i Szwajcarii.

Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej pod dyrekcją Ryszarda Jana Osmolińskiego nagrała też materiał do swojej pierwszej płyty CD ze światowymi przebojami muzyki filmowej. Płyta ta będzie dostępna podczas jubileuszowego koncertu w Filharmonii.

Bilety na koncert (w cenie 15 zł) są do kupienia w kasach Filharmonii Łódzkiej.

Data dodania:2016-01-14
Ewa Chojnacka