9. Akademicki Turniej Szachowy

Tegoroczna edycja Turnieju Szachowego będzie wyjątkowa ze względu na mnogość podmiotów, które zaangażowały się w organizację wydarzenia: Akademicki Związek Sportowy, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny, Polski Związek Szachowy, Fundacja Rubinsteina, Studenckie Radio Żak PŁ oraz główny organizator Prawnicze Koło Szachowe. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich pracowników i studentów łódzkich uczelni.

Impreza odbędzie się 25 listopada (sobota) na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym przy ulicy POW 3/5 w godzinach 10-17.

Cieszymy się bardzo, że coraz większej liczbie osób i organizacji zależy na rozwoju szachów w Łodzi. Szacujemy, iż udział w tegorocznym Turnieju weźmie około 50 akademickich szachistów, wśród nich pracownicy naukowi - informuje Przemysław Włodarczyk, student technologii kosmetyków na wydziale BiBoŻ PŁ . - Będziemy również gościć zawodowego szachistę - Rafała Kowalczyka, który wygrał poprzednie 4 edycje naszej imprezy i zapewne będzie okupował prestiżową pierwszą szachownicę. Spodziewamy się też szachistki z Gruzji, korzystającej z programu Erasmus. Co ciekawe, nasz Turniej wyróżni się dużą ilością świetnych zawodniczek, co jest rzadkością w skali światowej. Zazwyczaj mężczyźni liczebnie bardzo górują nad kobietami u nas zaś wśród pierwszych 10 faworytów Turnieju, wg. rankingu,znajdzie się aż 5 zawodniczek!

Organizatorzy wszystkim uczestnikom zapewniają atrakcyjne nagrody, komfortowe warunki gry, gorący posiłek oraz przekąski. Rejestracja pod  adresem mailowym szachywpia@gmail.com aż do dnia rozgrywek.

Data dodania:2017-11-21
Małgorzata Trocha