75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

70 lat Politechniki Łódzkiej 

 

Szanowni Państwo,

 

24 maja 2015 r. minie 70 lat od daty powołania Politechniki Łódzkiej, jedynej publicznej uczelni technicznej w regionie łódzkim, jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

 

Rok obchodów jubileuszowych to okres wyjątkowy i niezwykle ważny dla społeczności akademickiej, a także otoczenia społeczno-gospodarczego naszej uczelni, czego wyrazem jest powołanie Komitetu Honorowego oraz Komitetu Patronackiego, skupiających przedstawicieli władz, instytucji naukowych oraz firm ściśle współpracujących z naszą uczelnią.

 

 

Czas Jubileuszu sprzyja refleksji nad 70-letnią tradycją i wartościami, które Politechnika Łódzka przekazała prawie 100 tys. absolwentom. Ci świetnie wykształceni inżynierowie to nasza duma i potwierdzenie, że droga, jaką obraliśmy jest właściwa. Dziś wielu z nich to nasi partnerzy - przedstawicie firm, z którymi prowadzimy badania naukowe na najwyższym poziomie. Wspólnie tworzymy nowoczesne, innowacyjne technologie stosowane przez największe przedsiębiorstwa w kraju i za granicą.

Wysoka ocena naszych absolwentów, a także notowania Politechniki Łódzkiej w rankingach, jak również otrzymane wyróżnienia dowodzą, że proponowana przez naszą uczelnię oferta dydaktyczna i naukowa spełniają krajowe i europejskie wymagania oraz gwarantują najwyższą jakość.

Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych dokonań i osiągnięć. Śmiało patrzymy w przyszłość wyznaczając sobie cele, którym musimy sprostać jako nowoczesna uczelnia techniczna.

Przyszłość i rozwój w wielu dziedzinach życia jest naszą misją, ale też marzeniem, które realizujemy od początku powstania Uczelni. Wydarzenia przygotowane w ramach obchodów są dla nas okazją do pokazania wizerunku Politechniki Łódzkiej jako nowoczesnej i prestiżowej Uczelni. Zapraszam do wspólnego z nami świętowania Jubileuszu 70. rocznicy powstania Politechniki.

 

Prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki

Rektor Politechniki Łódzkiej


Data dodania:2014-09-17
Data aktualizacji2015-10-29

Wprowadzone przez:
Filip Podgórski