To już 6. Test Informatyków

Konsorcjum firm IT wspólnie z Politechniką Łódzką, po raz szósty, sprawdzą umiejętności łódzkich studentów w zakresie ich wiedzy i kompetencji. 6.  łódzki Test Informatyków odbędzie się w środę, 14 grudnia. Początek o godz. 12.00.

Test obejmuje najważniejsze kwalifikacje pożądane w największych korporacjach branż IT i ICT.  Mogą w nim brać udział studenci łódzkich uczelni, bez względu na kierunek i rok studiów. Niektórzy wezmą udział w sprawdzianie,  już po raz kolejny.

Miejscem rozwiązywania testu będą pracownie komputerowe na dwóch wydziałach Politechniki Łódzkiej: Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, a także na zasadach partnerstwa na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.

Po za kończeniu testu i ocenie, każdy z uczestników otrzymuje szczegółową informację o wyniku w poszczególnych kategoriach zadań. Certyfikaty uzyskane przez studentów są mile widziane przez firmy w procesie rekrutacji.

Organizatorami wydarzenia są: Politechnika Łódzka i  łódzkie firmy z sektora IT  - Accenture Services, Atos Polska, Comarch, Cybercom Poland, Ericsson/Ericpol, GFT Poland, Transition Technologies.

Data dodania:2016-11-22
Małgorzata Trocha
Plakat promujący 6. Test Informatyków.