2016.03.10 Monika Kuszyńska

Iść w stronę słońca - Monika Kuszyńska

Gościem Czwartkowego Forum Kultury (CzFK) 10 marca była piosenkarka, autorka tekstów, znana ze współpracy z Varius Manx i z działalności solowej - Monika Kuszyńska. Artystka opowiadała m.in. o swoich marzeniach, o śpiewaniu i występach. Sława i kariera przyszły po 2000 r., gdy została wokalistką Varius Manx. Kolejne płyty („Eta”, „Eno” i „Emi”) okazywały się artystycznym i komercyjnym sukcesem. Koncerty, ale przede wszystkim muzyka, potwierdzały wyjątkowość zespołu. W 2006 r. samochód, którym jechali muzycy uległ wypadkowi. Monika Kuszyńska doznała licznych obrażeń i na wiele lat zniknęła z życia publicznego. Powrotem na scenę okazała się piosenka "Nowa rodzę się". Wokalistka wspomina ten czas jako okres strachu i wątpliwości, czy dla osoby na wózku jest miejsce na scenie, czy publiczność zaakceptuje ją. Już pierwszy solowy występ w 2010 r. potwierdził, że publiczność czekała na nią i jej muzykę. W 2012 r. ukazał się pierwszy solowy album „Ocalona”. W czwartkowy wieczór Monika Kuszyńska ze wzruszeniem wspomniała występ na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji i koncert „Europa to my”, na którym zaśpiewała w duecie z Edytą Górniak. W minionym roku ukazała się książka „Drugie życie”, którą Monika Kuszyńska promowała na spotkaniu.

Galeria zdjęć ze spotkania "Iść w stronę słońca".

Tekst: Filip Podgórski

Data dodania:2016-01-18