2 nagrody w konkursie "Młodzi w Łodzi - mam pomysł na startup" dla projektów z PŁ

Dwa projekty autorów związanych z Politechniką Łódzką zostały docenione w 10. edycji konkursu „Młodzi w Łodzi – mam pomysł na startup”.

Nagrodę główną - zdobył pomysł „Inteligentne ule”. Jego autorami są Sebastian Górecki, student elektroniki i telekomunikacji na IFE oraz Stanisław Puławski, student informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.

Zwycięskie rozwiązanie umożliwia analizę stanu roju poprzez monitorowanie parametrów wewnątrz ula takich, jak: wilgotność, temperatura, poziom dźwięku, lokalizację. Zbierane dane przy wykorzystaniu „machine learning” oraz w oparciu o istniejące badania naukowe, są analizowane przez program przedstawiający wnioski dotyczące stanu ula.

W głosowaniu internautów zwyciężył projekt "ThermoEye". Dzięki niemu możliwe jest wykrycie wczesnych stadiów chorobowych u trzody chlewnej. Skład zespołu autorów: dr inż. Przemysław Sękalski, Hubert Gęsiarz (obaj są pracownikami PŁ), Łukasz Adamek, Mateusz Cypel, Szymon Krzysztofik, Rafał Baczyński - studenci Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki,  Informatyki i Automatyki (WEEIA) PŁ, Paweł Kielanowski - doktorant na WEEIA oraz Damian Kielanowski.

Data dodania:2018-10-19
Agnieszka Garcarek-Sikorska