10 Kątów na jubileusz

W maju na zaproszenie studentów architektury Politechniki Łódzkiej przyjadą do Łodzi uznani w Polsce i na świecie architekci: Przemo Łukasik, który pracuje nad rewitalizacją łódzkiej tkalni Scheiblera, Ewa Kuryłowicz, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, współzałożyciel JEMS Architekci, Jakub Szczęsny, autor Domu Kereta, a także Zvi Hecker, pracujący w Berlinie polsko-izraelski dekonstruktywista.

23, 24 i 25 maja wezmą udział w konferencji ,,10 Kątów’’, która odbędzie się na Politechnice Łódzkiej z okazji 10-lecia koła studentów architektury „Kąt”. W czasie konferencji będzie można uczestniczyć nie tylko w klasycznym bloku wykładowym, ale także w panelach dyskusyjnych, seansach filmowych i zobaczyć towarzyszące konferencji wystawy.

- W ramach działalności naszego koła organizowaliśmy już wiele spotkań, wierząc że naszą pasją i energią poszerzymy nie tylko swoje horyzonty, ale też naszych kolegów i koleżanek. Jednak tym razem skala wydarzenia jest o wiele większa. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że osoby tak wyjątkowe w polskiej i światowej architekturze przyjęły nasze zaproszenie i przyjadą w maju do Łodzi - mówi Joanna Kurnyta, przewodnicząca „Kąta”. - Hasłem przewodnim imprezy jest bunt oraz indywidualność jako swoisty dialog pomiędzy tymi zjawiskami. Pozostaje mi tylko serdecznie zaprosić na spotkanie.

Co mówią o swojej dotychczasowej działalności studenci koła KĄT? - Efektem naszej pracy są między innymi.: projekt „Nieistniejące” - wydruk architektoniczne zapomnianych budynków miasta Łodzi, warsztaty projektowania parametrycznego, warsztaty projektowania struktur membranowych z Guilermo Carella Sanchez, instalacja świetlna na Ligh Move Festival, warsztaty z Danielem Libeskindem.

(na zdjęciu Zvi Hecker: foto ©Oris 2017, Damil Kalogjera)

Data dodania:2019-04-12
Ewa Chojnacka