Imprezy towarzyszące - marzec 2015

Uroczystości towarzyszące Jubileuszowi 70-lecia Politechniki Łódzkiej.

Dzieje Papieru i Papiernictwa. Wystawa w Galerii Biblio-Art, Biblioteka PŁ

wernisaż 12 marca 2015 r., Instytut Papiernictwa i Poligrafii

XXV Seminarium Uczniowsko-Studenckie „Problemy Ochrony Środowiska"

20 marca 2015 r., Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Celem seminarium jest zwrócenie uwagi na złożone problemy ekologiczne i środowiskowe pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw oraz wpływ środowiska i jego zasobów na kształt naszego życia. Była to już 25-ta jubileuszowa edycja tego wydarzenia. Do udziału w seminarium zaproszono uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowanych zagadnieniami ekologii i ochrony środowiska. Wszystkich chętnych uczniów zaproszono do wygłoszenia referatów, zaprezentowania filmów, plakatów i prac plastycznych. W trakcie trwania seminarium odbyła się także debata oksfordzka na temat: „Czy Unia Europejska powinna zakazać stosowania plastikowych toreb?"

Szczegóły http://seminarium.wipos.p.lodz.pl/

Jubileuszowy rejs Klubu Żeglarskiego

27 marca - 3 kwietnia 2015 r.
Rok jubileuszu 70-lecia Politechniki Łódzkiej to również rocznica 55-lecia Klubu Żeglarskiego działającego w naszej Uczelni.

Z tej okazji po raz pierwszy w historii organizowano jest rejs morski na dużym żaglowcu - s/y Kapitan Borchard. Jest to stalowy, szkuner trzymasztowy o długości kadłuba: 33,91 długości pokładu: 29,95 m i szerokości: 7,02 m Posiada on 10 żagli o powierzchni 600 m2.

W rejsie wzięło udział 33 pracowników Politechniki Łódzkiej, którzy byli załogą statku. Rejs miał charakter stażowo-szkoleniowy, a wiec każdy z uczestników wykonywał pracę na statku. Rejs trwał od 27 marca do 3 kwietnia.

Komandorem rejsu jest kol. Grzegorz Kierner - członek zarządu klubu Żeglarskiego PŁ.

"Spektrum" - wystawa prac studentów Wzornictwa

29 marca - 10 maja 2015 r. SKN Designer
Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku i Galeria Sztuki „Antresola” zaprosili na wystawę prac studentów Wzornictwa "SPEKTRUM". Wernisaż wystawy miał miejsce 29 marca 2015 r. w Centrum Kultury „Browar B.”, we Włocławku. Wystawę można było oglądać do 10 maja 2015 r.

Data dodania:2014-09-19
Data aktualizacji2015-09-30