Laureaci konkursów

Rozstrzygnięto konkursy o nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej za osiągniecia naukowe w 2018 roku.

W konkursie o nagrodę dla autorów najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2018 roku wygrał dr inż. Piotr Brzeski z Wydziału Mechanicznego. Wartość nagrody to 25 000 PLN.

Inżynier Stefan Cichosz z Wydziału Chemicznego zwyciężył w kategorii dla najmłodszego, pierwszego autora publikacji naukowej w ub. roku. Otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 PLN.

Nagrodę za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2018 roku przyznana została zespołowi naukowców z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatykii Automatyki w składzie: dr hab. inż. Marek Bartosik, prof.  PŁ, prof. dr  hab. inż. Piotr Borkowski oraz dr hab. inż. Franciszeki Wójcik. Wartość nagrody to 40 000 PLN.

W konkursie o nagrodę za najwyższą liczbę cytowań w 2018 roku laureatem został prof. dr hab. inż. Przemysław Perlikowski z Wydziału Mechanicznego. Otrzyma 25 000 PLN.

Przyznana została również nagroda specjalna, za znaczny wkład w prace naukowe Politechniki Łódzkiej, dla mgra inż. Adriana Gliszczyńskiego z Wydziału Mechanicznego. Wartość tej nagrody to 5 000 PLN.

Data dodania:2015-04-22
Data aktualizacji2019-05-13