Badaczki z PŁ wyróżnione za zasługi dla inteligentnego rozwoju kraju

Prof. Beata Kolesińska z Wydziału Chemicznego oraz dr inż. Katarzyna Znajdek z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, zostały laureatkami pierwszej edycji Odznaczenia "Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju". Jest to wyjątkowe wyróżnienie, będące podsumowaniem pięcioletniej działalności organizacji Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju.

Jak informują organizatorzy tej jubileuszowej edycji odznaczenia trafią do wybitnych osób i organizacji wyznaczających trendy inteligentnego i zrównoważonego rozwoju. Otrzyma je 28 osób. Laureaci zostali wybrani spośród bardzo wielu zgłoszeń.

prof. Beata Kolesińska z Wydziału Chemicznego PŁ w laboratorium, fot.Jacek SzabelaProf. dr hab. inż. Beata Kolesińska z Instytutu Chemii została doceniona za wybitną działalność dotyczącą nauk chemicznych – w szczególności w zakresie projektowania i syntezy peptydów aktywnych biologicznie i ich wykorzystania w medycynie. Laureatka nagrody w kategorii Naukowiec Przyszłości 2019.

Dr inż. Katarzyna Znajdek z Pł, fot. arch. prywatne

Dr inż. Katarzyna Znajdek z Katedry Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych została doceniona za wyróżniającą się działalność badawczo-rozwojową w obszarach zrównoważonej energetyki oraz innowacyjnych technologii i procesów przemysłowych. Podejmowane przez nią przedsięwzięcia bardzo dobrze wpisują się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje. Laureatka nagrody w kategorii Naukowiec Przyszłości 2019.

Laureatki odbiorą wyróżnienia wiosną 2021, podczas 5. Forum Inteligentnego Rozwoju.

Żródło: rzeczo.pl

Data dodania:2020-12-17