Sportowa strona Politechniki Łódzkiej

Pod koniec 2017 r. Politechnika Łódzka rozpoczęła starania o organizację w Łodzi Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich - EUSA Games 2022. To największa impreza sportów akademickich w Europie, w której uczestniczy około 6 tys. studentów-sportowców z co najmniej 40 krajów. Uczestnicy będą mogli rywalizować w 15 dyscyplinach.

Uczelnia od lat wspiera organizacyjnie sportowców, inwestuje w infrastrukturę i dąży do zapewnienia jak najlepszych warunków do trenowania i osiągania wyników gwarantujących udział na zawodach, w kraju i za granicą. Starania PŁ o organizację EUSA Games są dowodem na to, jak ważny jest sport dla władz Politechniki Łódzkiej.

Zdjęcie z udziałem Piotra Ziółkowskiego, Szefa Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów MNISW, drugi od lewej.

Bogata oferta sportowa

Na  PŁ działa Akademicki Związek Sportowy zrzeszający blisko 900 członków. Studenci trenują w 36 sekcjach i biorą udział w zawodach organizowanych w ramach międzyuczelnianych lig oraz  w mistrzostwach szkół wyższych, m.in.: w koszykówce, siatkówce, tenisie stołowym i ziemnym, judo, karate, narciarstwie, snowboardzie, brydżu. Bogata oferta sportowa przyciąga na Politechnikę Łódzką zawodników, którzy zdobywając wykształcenie techniczne, realizują z sukcesami swoje pasje.

AZS PŁ jest także organizatorem krajowych i międzynarodowych zawodów. W czerwcu odbędą się w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju, a w październiku w cheerledingu. Na 2019 r. planowane są Akademickie Mistrzostwa Europy w badmintonie.

W październiku ub. roku otwarto dla środowiska akademickiego i łodzian Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktycznego Zatoka Sportu PŁ. Kompleks oferuje doskonałe warunki do treningów i organizacji zawodów w wielu dyscyplinach, nie tylko pływaniu. Pasjonaci sportów wodnych mają do swojej dyspozycji 50‐metrowy basen olimpijski, 30‐metrowy basen z ruchomym dnem umożliwiający m.in. skoki do wody z 10-metrowej wieży i trampolin, a także jedną z najwyższych w Polsce ścianek wspinaczkowych, 17 metrów. W najbliższym czasie zostaną także udostępnione: hala sportowo‐widowiskowa oraz boiska do gier zespołowych i sportów siłowych.

PŁ sponsorem trzech drużyn

W Zatoce Sportu rozgrywa mecze lider ekstraklasy waterpolo ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer. Już w najbliższe sobotę i niedzielę (6-7.04)  drużyna zmierzy się z Arkonią Szczecin, co mamy nadzieję, przybliży łódzki zespół do 18. tytułu Mistrza Polski.

Politechnika Łódzka jest także sponsorem tytularnym dwóch drużyn piłki ręcznej. Zespół ChKS Politechnika Łódzka, rozgrywający pierwszy sezon w I Lidze Kobiet, zdobył w bieżącym sezonie 29 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli.

ChKS Politechnika Łódzka

- Do końca rundy gramy 4 wyjątkowo trudne mecze z zespołami, które są dla nas bezpośrednimi rywalami w walce o grę w barażach. Musimy maksymalnie skoncentrować się przed każdym z tych pojedynków i pokazać pełnię możliwości naszej drużyny, wtedy o wyniki będę spokojna. Mamy świetną drużynę i wierzę, że w przyszłym sezonie, po raz pierwszy w historii naszego miasta, w Superlidze kobiet wystąpi zespół z Łodzi  – mówi Agnieszka Kowalska, trener drużyny piłki ręcznej kobiet.

Politechnika Anilana Łódź

Drugą drużyną jest zespół Politechnika Anilana Łódź: zespół młody i z krótkim stażem pierwszoligowca. Celem zespołu jest utrzymanie się w I lidze, a w przyszłym sezonie walka o wyższą lokatę.

Data dodania:2018-04-06
Małgorzata Trocha