PŁ w Times Higher Education World Ranking

Politechnika Łódzka jest w gronie 12 uczelni polskich, które znalazły się w międzynarodowym rankingu Times Higher Education World University Ranking. Uwzględniono w nim 1102 najlepsze szkoły na świecie.

Na pierwszym miejscu w rankingu jest University of Oxford, już po raz drugi. Drugie miejsce zajmuje Univeristy of Cambridge. Trzecie ex aequo Stanford University i California Institute of Technology.

Z polskich uczelni, najwyżej w 6. setce znalazł się Uniwersytet Warszawski. Akademia Górniczo- Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska zajmują miejsca w przedziale 601-800. Na kolejnych lokatach w przedziale 801- 1000 są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Gdański są na miejscach 1001+.

The World University Ranking jest jednym z trzech najbardziej cenionych międzynarodowych rankingów obok rankingu szanghajskiego (Academic Ranking of World University) i QS Wolrd University Rankings. W rankingu biorą udział wyłącznie uczelnie, które w ciągu ostatnich pięciu lat opublikowały co najmniej tysiąc artykułów w czasopismach indeksowanych w międzynarodowej bazie Scopus.

Ranking jest dostępny na stronie internetowej.

Żródło:  serwis naukawpolsce.pl

Data dodania:2017-09-08