Studentki wzornictwa zdobyły Grand Prix Mazda

Duet Dvojka - studentki wzornictwa na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ -  Dorota Podgórska i Wiktoria Nowak zostały  finalistkami 8. edycji Konkursu Fashion Designer Award.  Zdobyły Grand Prix Mazda Design w kategorii Stylizacja z nakryciem głowy.

Jeden z jurorów konkursu - Łukasz Jemioł powiedział, że zwycięskie stroje wpisują się w oczekiwania jury, są eleganckie, ale równocześnie efektowne. Zdaniem jurorów doskonale podkreślają charakter Mazdy MX-5.

Studentki wzornictwa na PŁ w swoich pracach łączą rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, i może dzięki temu odnoszą  znaczące sukcesy w różnych konkursach.  Dorota Podgórska  jest zwyciężczynią konkursu Amber Look Project oraz Międzynarodowego Pokazu Mody "Textures" organizowanego w ramach projektu kierunek zamawiany na Politechnice Łódzkiej. Wiktoria Nowak jest finalistką konkursów Make me! oraz Staged Design Award, a także uczestniczką wystawy Beauty&Pragmatism w Mediolanie.

Projekty naszych studentek można obejrzeć na stronie konkursu MAZDA DESIGN 2016.

Data dodania:2016-05-30
Małgorzata Trocha