Rośnie wartość marki Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka zajmuje ósmą pozycję w prestiżowym rankingu kuźni prezesów ogłoszonym 14 grudnia przez Rzeczpospolitą. To dobry sygnał dla studentów i absolwentów naszej uczelni. Przed PŁ znalazły się największe polskie uczelnie.

Pierwszą pozycję zajmuje AGH (7,16 - odsetek szefów - absolwentów uczelni dużych firm
w Polsce), drugą Politechnika Warszawska (6,75), trzecią Politechnika Śląska w Gliwicach (6,54), czwartą Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, piątą SGH (5,32), szóstą Uniwersytet Warszawski (4,50), siódmą Politechnika Wrocławska (4,29) i ósmą Politechnika Łódzka (3,48) - co stanowi wzrost wskaźnika w stosunku do ub. roku o 0,35 procent.

Obecni prezesi największych polskich przedsiębiorstw to głównie absolwenci państwowych uczelni technicznych. (Źródło: rp.pl)

Data dodania:2016-02-05
Piotr.Binias