Profesor George Anders nagrodzony przez IEEE

Siedemdziesiąt jeden osób i jedna organizacja otrzymały najwyższe międzynarodowe wyróżnienia IEEE (Institute Electrical and Electronics Engineers) za 2016 rok. Wśród osób nagrodzonych w kategorii nauki techniczne znalazł się prof. George Anders z Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Profesor otrzymał nagrodę "Za wkład w rozwój metod obliczeniowych obciążalności termicznej kabli elektroenergetycznych"  ("For contributions to advances in computational methods for the thermal rating of electric power cables"). Sponsorami nagrody są Robert i Ruth Halperin, Fundacja pamięci Hermana i Edny Halperin oraz IEEE.  Pełna lista osób nagrodzonych

IEEE jest największym na świecie stowarzyszeniem postępu innowacji i doskonałości technologicznej dla dobra ludzkości. Skupia ponad 430.000 członków w ponad 160 krajach. IEEE publikuje jedną trzecią światowej literatury technicznej w dziedzinie elektrotechniki, informatyki i elektroniki.

Data dodania:2016-03-22
Piotr.Binias