Niedzielny spacer po kampusie PŁ

Politechnika Łódzka zaprasza w niedzielę, 31 lipca w ramach obchodów urodzin Łodzi, na spacer z przewodnikiem po kampusie B uczelni.

Kampus B to wyjątkowy teren, na którym sąsiadują ze sobą zabytkowe wille i zrewitalizowane fabryki łódzkich fabrykantów z nowoczesnymi obiektami dydaktycznymi i badawczymi Politechniki Łódzkiej. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zobaczyć m.in. willę i dom mieszkalny F.W. Schweikerta,  zrewitalizowane budynki pofabryczne, w których mieszczą się dziś m.in. biblioteka i wydziały, a także serce informatyków, czyli Centrum Technologii Informatycznych. Będzie można przyjrzeć się z bliska powstającej bazie sportowej regionu łódzkiego, czyli Łódzkiemu Akademickiemu Centrum Sportowo-Dydaktycznemu. Organizatorzy nie przewidują wejścia do wnętrz budynków.

Początek zwiedzania o godz. 10:00, 11:45 i 13:30 (miejsce zbiórki: parking od ul. Wólczańskiej 223).

Data dodania:2016-07-21
Małgorzata Trocha