Zwycięski projekt „Graj w zielone - II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego”

Wniosek zgłoszony przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej uzyskał największą liczbę głosów na osiedlu Stare Polesie w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła (4.12.) oficjalne wyniki głosowania. Do wyboru było ponad 600 projektów z terenu całej Łodzi.

Adam Owczarek - 1. lider i Ola Bednarek - 2.lider projektu Graj w zielone

- Tegoroczny wniosek „Graj w Zielone” to II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego. Stanowi kontynuację ubiegłorocznego, również zwycięskiego, projektu zakładającego zmianę ul. Stefanowskiego (od ul. Radwańskiej do ul. Potza) w zielony woonerf - mówi Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni oraz pierwszy lider projektu. -  To głosowanie było dla nas szczególnym wyzwaniem ze względu na brak studentów i mniejszą niż zwykle liczbę pracowników na kampusach uczelni. Kluczowe było dotarcie do mieszkańców z odpowiednim przekazem informacyjnym - głównie przez przygotowane specjalnie kampanie on-lineowe, a także outdoorowe banery prezentujące charakter planowanych zmian. Pomimo trudności projekt przeszedł, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim głosującym.

Projekt Graj w zielone zdobył najwięszką liczbę głosów na Starym PolesiuDzięki wspólnej inicjatywie i zaangażowania społeczności akademickiej Politechniki Łódzkiej osiedle Stare Polesie wzbogaci się o przyjazną przestrzeń pełną zieleni, a ul. Stefanowskiego stanie się wizytówką dzielnicy, podobnie jak zabytkowe wille przy ul.Skorupki i piękny park Klepacza stanowiące część kampusu PŁ.

- Projekt obejmuje wszystko to, co istotne z perspektywy studentów: wymianę nawierzchni chodników, dużą ilość nowej zieleni, ławki, nowe latarnie, stojaki rowerowe, a także uporządkowaną przestrzeń parkingową dla samochodów i bezpieczny kontrapas dla rowerzystów – wyjaśnia Aleksandra Bednarek, studentka Wydziału EEIA, druga liderka projektu.

Całościowa rewitalizacji ulicy Stefanowskiego na odcinku łączącym dwa kampusy Politechniki Łódzkiej, rusza już w grudniu od strony ulicy Radwańskiej i będzie kontynuowana w roku 2021.

Data dodania:2020-12-06
Małgorzata Trocha