Laureaci konkursów JM Rektora PŁ nagrodzeni

Podczas jubileuszowych uroczystości PŁ, 23 maja, rektor PŁ prof. Sławomir Wiak wręczył wysokie nagrody pieniężne laureatom konkursów za osiągnięcia naukowe w 2018 roku oraz liczne wyróżnienia dla najlepszych studentów.

Jubileusz 74- lecia powstania Politechniki Łódzkiej

W konkursie o nagrodę dla autorów najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2018 roku wygrał dr inż. Piotr Brzeski z Wydziału Mechanicznego. Wartość nagrody to 25 000 PLN.

Inżynier Stefan Cichosz z Wydziału Chemicznego zwyciężył w kategorii dla najmłodszego, pierwszego autora publikacji naukowej w ub. roku. Otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 PLN.

Nagrodę za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2018 roku przyznana została zespołowi naukowców z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki w składzie: dr hab. inż. Marek Bartosik, prof.  PŁ, prof. dr  hab. inż. Piotr Borkowski oraz dr hab. inż. Franciszek Wójcik. Wartość nagrody to 40 000 PLN.

W konkursie o nagrodę za najwyższą liczbę cytowań w 2018 roku laureatem został prof. dr hab. inż. Przemysław Perlikowski z Wydziału Mechanicznego. Otrzyma 25 000 PLN.

Przyznana została również nagroda specjalna, za znaczny wkład w prace naukowe Politechniki Łódzkiej, dla mgra inż. Adriana Gliszczyńskiego z Wydziału Mechanicznego. Wartość tej nagrody to 5 000 PLN.

Więcej informacji o nagrodzonych naukowcach i studentach w biuletynie informacyjnym Życie Uczelni.

Data dodania:2019-05-06
Małgorzata Trocha