Znamy kalendarz wyborczy na PŁ

Senat Politechniki Łódzkiej na ostatnim posiedzeniu (27.05) podjął uchwałę dotyczącą zmian w Statucie PŁ oraz w terminarzu wyborczym władz uczelni na kadencję 2020-2024. Wybór Rektora PŁ odbędzie się 8 lipca.

Politechnika ŁódzkaW środę, 3 czerwca, rozpoczną się e-posiedzenia wyborcze pracowników w poszczególnych okręgach. Drugi etap wyborów zaplanowano na 19 czerwca. Listę Elektorów poznamy 25 czerwca.

Kandydatów na Rektora PŁ może zgłaszać Rada Politechniki Łódzkiej oraz członkowie wspólnoty uczelnianej, pracownicy, doktoranci i studenci, posiadający bierne prawo wyborcze. Zgłoszenia z wymaganymi dokumentami na kandydatów na rektora będą przyjmowane od 15 do 19 czerwca.

Spotkanie kandydatów lub kandydata na Rektora PŁ ze społecznością akademicką odbędzie się 6 lipca i będzie transmitowane na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej. W środę, 8 lipca, na posiedzeniu wyborczym lub e-posiedzeniu zostanie wybrany nowy Rektor Politechniki Łódzkiej na lata 2020-2024.

Decyzję czy wybór Rektora PŁ odbędzie się na posiedzeniu wyborczym czy na e-posiedzeniu podejmie Uczelniana Komisja Wyborcza stosownie do sytuacji epidemicznej.

Data dodania:2020-05-29
Małgorzata Trocha