Zmiany na PŁ wynikające z Konstytucji dla Nauki

Przed społecznością akademicką rozpoczyna się ważny okres wdrażania przepisów Konstytucji dla Nauki. Podobnie, jak wszystkie uczelnie w Polsce, czeka nas dużo zmian, które będą wprowadzane stopniowo, aż do 2023 roku.

Na specjalnej stronie dedykowanej Konstytucji dla Nauki będziemy przekazywać informacje dotyczące prac nad wprowadzanymi sukcesywnie zmianami, dostosowanymi do harmonogramu wdrażania. Dokument taki został opracowany przez  Komisję ds. Strategicznych Problemów Szkolnictwa Wyższego. Zawiera terminy i wamagania dotyczące zmian,  które wynikają z wejścia w życie, od  1.10.2018, nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce - ustawy 2.0.

Zmiany będą dotyczyły całej uczelni, między innymi jej struktury. Nad wdrażaniem tych przepisów będą pracowały specjalne zespoły powołane przez władze uczelni. Strona będzie na bieżąco aktualizowana.

Data dodania:2018-10-18
Małgorzata Trocha