Złoto i srebro w AMP w Aerobiku Sportowym

Politechnika Łódzka uplasowała się na drugim miejscu w Mistrzostwach Polski w aerobiku sportowym. Zawody w Katowicach wygrała reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a trzecią lokatę zajął Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Nasi reprezentanci zdobyli złoty i srebrny medal.

Politechnikę Łódzką reprezentowali Aleksandra Kobalczyk i Adam Pigłowski pod okiem trenera mgr Moniki Boruch.

Rywalizacja toczyła się w pięciu konkurencjach – drużyn, par, trójek, solistek i solistów. W tej ostatniej najlepszy był Adam Pigłowski z Politechniki Łódzkiej.

W duetach nasi zawodnicy Aleksandra Kobalczyk i Adam Pigłowski wywalczyli srebrny medal. W tej konkurencji najlepsza była para z AWF Kraków: Joanna Ciepielowska i Justyna Kudłacz. Ciepielowska jest wielokrotną medalistką AMP, a także brązową medalistką mistrzostw świata w 2017 roku.

Wśród solistek triumfowała Martyna Duda (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), uczestniczka mistrzostw świata i Europy. W trójkach zwyciężyła ekipa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W rywalizacji drużyn wygrał AWF Kraków.

Data dodania:2020-11-16
Małgorzata Woźniak
Aleksandra Kobalczyk i Adam Pigłowski  foto: Monika BoruchAleksandra Kobalczyk i Adam PigłowskiAleksandra Kobalczyk i Adam Pigłowski Adam Pigłowski Adam Pigłowski