Zespół Wavy w gronie najlepszych na świecie w Imagine Cup 2018 w kategorii Big Data

W środę, 25 lipca, zakończyły się finały światowego konkursu Imagine Cup 2018. Zespół Wavy, który reprezentował nie tylko Politechnikę Łódzką, ale również Polskę, znalazł się w gronie sześciu najlepszych drużyn w kategorii Big Data.

To ogromny sukces i jestem bardzo dumny z mojej drużyny. Otrzymaliśmy dużo pozytywnych komentarzy i recenzji - zarówno od jurorów, pracowników Microsoft,  jak i mediów z różnych krajów. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem. Nasi studenci wykonali ogrom świetnej pracy i podczas finałów dali z siebie wszystko - reszta była już w rękach sędziów, którzy trzeba przyznać mieli niełatwe zadanie by wybrać najlepszy projekt z tylu ciekawych rozwiązań - poinformował mentor zespołu Wavy dr inż. Jarosław Andrzejczak z Instytutu Informatyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej  (FTIMS) PŁ.

Drużyna studentów z PŁ na konkursie Microsoft Imagine CUP 2018.

Przypomnijmy, że zespół Wavy opracował lokalizator dla nurków rekreacyjnych zwiększający bezpieczeństwo. Dodatkowym atutem systemu są algorytmy Big Data umożliwiające proponowanie nurkowi tras i interesujących punktów, jak również przewidywanie sytuacji zagrożenia.

Studenci wystąpili w USA w składzie: Jakub Wujek, Michał Andrzejczak, Marcin Lenarczyk (Wydział FTIMS), Damian Perydzeński (Wydział EEIA) z Politechniki Łódzkiej oraz Artur Seliga z Politechniki Warszawskiej (Wydział ICHiP).

Organizatorzy podali, że w tym roku do konkursu zgłosiło się kilkanaście tysięcy zespołów z całego świata, co jeszcze bardziej podkreśla skalę sukcesu. W rywalizacji odbywającej się w siedzibie firmy Microsoft wzięło udział 49 projektów z całego świata.

Data dodania:2018-07-25
Małgorzata Trocha