Zbliżają się Łódzkie Dni Informatyki

A+ / A-

Za dwa tygodnie, 22 i 23 listopada, odbędzie się pierwsza edycja Łódzkich Dni Informatyki (ŁDI). To będzie największe wydarzenie branży informatycznej w Łodzi z prezentacjami, warsztatami i panelami dyskusyjnymi, o wszystkim co najnowsze i najciekawsze w branży ICT. Organizatorami są: Politechnika Łódzka, ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki.

Oficjalne rozpoczęcie Łódzkich Dni Informatyki, zaplanowano na 22 listopada (środa) na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ, ul. Stefanowskiego 18/22 (budynek A10). Wykład otwierający wydarzenie „Sieć 5G – ewolucja czy rewolucja? Trendy, wyzwania, możliwości ” wygłosi minister cyfryzacji - Anna Streżyńska.

ŁDI są skierowane do studentów, uczniów szkół średnich oraz specjalistów z branży ICT. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych z udziałem specjalistów z ICT Polska Centralna Klaster. Motywem przewodnim wydarzenia będzie technologia 5G, która w najbliższym czasie ma wkroczyć do naszego codziennego życia i docelowo zastąpi dotychczasową sieć 4. generacji.

W ramach Łódzkich Dni Informatyki, poza wykładami i warsztatami, studenci będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami firm z branży informatycznej i poznania ich oferty staży i pracy. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.

Partnerami Łódzkich Dni Informatyki są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Rejestracja oraz więcej informacji dotyczących wydarzenia dostępne są na stronie www.lodzkiedniinformatyki.pl, oraz na Facebooku.

Data dodania:2017-11-09
Logo Łódzkich Dni Informatyki