Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Łódzkie Dni InformatykiTrwa pierwsza edycja Łódzkich Dni Informatyki (ŁDI), zaplanowana na 22-23 listopada. To największe wydarzenie branży informatycznej w Łodzi z prezentacjami, warsztatami i panelami dyskusyjnymi, o wszystkim co najnowsze i najciekawsze w branży ICT. Organizatorami są: Politechnika Łódzka, ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki (fotorelacja).

 

Oficjalne rozpoczęcie Łódzkich Dni Informatyki, odbyło się 22 listopada (środa) na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Wykład otwierający wydarzenie „Sieć 5G – ewolucja czy rewolucja? Trendy, wyzwania, możliwości ” wygłosiła minister cyfryzacji - Anna Streżyńska. Technologia 5G umożliwia zredukowanie opóźnień przesyłu danych do kilku milisekund, zwiększenie prędkości transferu danych z 300 Mb do nawet 100 Gb na sekundę i posiada odporność na spadki wydajności spowodowane dużą liczbą użytkowników.


ŁDI są skierowane do studentów, uczniów szkół średnich oraz specjalistów z branży ICT. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych z udziałem specjalistów z ICT Polska Centralna Klaster. Motywem przewodnim wydarzenia będzie technologia 5G, która w najbliższym czasie ma wkroczyć do naszego codziennego życia i docelowo zastąpi dotychczasową sieć 4. generacji.

 

Bogaty program wydarzeń obejmuje bloki tematyczne związane z Internetem Rzeczy i cyberbezpieczeństwem, a także możliwość zwiedzenia nowoczesnych laboratoriów m.in. Jaskinia 3D, Motion Capture, odbędą się także prezentacje filmów w 3D, dronów a także rozszerzonej rzeczywistości z wykorzystaniem HoloLens i Oculus Rift.

 

W ramach Łódzkich Dni Informatyki, poza wykładami i warsztatami, studenci mają możliwość spotkania się z przedstawicielami firm z branży informatycznej i poznania ich oferty staży i pracy.

 

Partnerami Łódzkich Dni Informatyki są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

 

Więcej informacji dotyczących wydarzenia dostępne są na stronie www.lodzkiedniinformatyki.pl, oraz na Facebooku.

 

       


Data dodania:2017-11-09
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE