Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Zawody pływackie dla dzieci w Zatoce Sportu PŁW pierwszy dzień wakacji, 23 czerwca, w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbędą się zawody Zatoka Sportu SwimFit Cup dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Trwają zapisy.

 

Zatoka Sportu PŁ. Fot. Jacek Szabela PŁ

 

Dzieci rywalizować będą na dystansie 25 metrów w sześciu konkurencjach indywidualnych oraz jednej sztafecie, składającej się z dwóch osób – jednego dziecka i osoby dorosłej. Zawody przeprowadzone zostaną w 5 kategoriach wiekowych (3 lata, 4 lata, 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat). Każdy uczestnik może wziąć udział w dwóch konkurencjach.

 

- W zawodach mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-9 lat mieszkające na terenie Łodzi. Ze względu na amatorski charakter zawodów, w wydarzeniu nie mogą wystartować zawodnicy sekcji pływackich oraz klubów sportowych – tłumaczy Wiktor Karpiński z firmy SwimFit, jednego z organizatorów zawodów.

 

Uczestnika zgłasza rodzic lub opiekun prawny, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w kasie obiektu Zatoki Sportu. Należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia dziecka, imię, nazwisko i telefon/e-mail opiekuna oraz wybrać maksymalnie 2 dowolne konkurencje i sztafetę rodzinną.

 

Opłata startowa wynosi 20 zł i jest płatna w kasie Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej, w dniach i godzinach otwarcia obiektu. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca 2018 roku. W zamian dziecko otrzyma pakiet startowy oraz możliwość korzystania z obu niecek basenowych Zatoki Sportu w godzinach 10-14 w dniu zawodów na torach nie zarezerwowanych na potrzeby zawodów.

 

- Zależy nam na dobrej zabawie, nauce rywalizacji, promocji sportu i zdrowego stylu życia. W przerwach pomiędzy konkurencjami przewidujemy masę atrakcji i niespodzianek – zapowiada Witold Nykiel, dyrektor Zatoki Sportu PŁ.

 

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast najlepsza trójka w każdej konkurencji – medale. Będzie także nagroda dla najmłodszego uczestnika.

 

Konkurencje pływackie:


pływanie samymi nogami z deską na brzuchu
pływanie samymi nogami z deską na plecach
pływanie na makaronie
stylem dowolnym – kraul
stylem grzbietowym
stylem klasycznym – żabka

Program zawodów:


9:15 -  zbiórka zawodników w holu wejściowym
9:30 -  przejście przez bramki wejściowe
9:45 -  rozgrzewka
10:00 - rozpoczęcie zawodów według kategorii wiekowych
13:30 -  dekoracja zwycięzców


Data dodania:2018-06-14
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Pływanie z Zatoce Sportu PŁ. Fot. archiwum PŁ

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE