Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Zawody w deszczuZespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej jako jedyny z Polski wziął udział w Pisaralla pisimmalle, zawodach superoszczędnych pojazdów organizowanych w Finlandii.

Projekt bolidu zużywającego minimalną ilość paliwa, realizowany jest przez Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji. Studenci z Iron Warriors upalne i słoneczne dni lata spędzili głównie w garażu, doskonaląc pojazd Eco Arrow 3.0. Cały czas wierzyli, że osiągną dobry wynik.

 

42. zawody Pisaralla pisimmalle zaplanowano na ostatni weekend sierpnia. Na miejscu okazało się, że konkursem rządzi pogoda. Deszcz pokrzyżował plany zawodników i organizatorów. Mokry tor spowodował, że rywalizacja w pierwszym dniu zawodów została odwołana. Kolejny dzień nie przyniósł zmiany pogody. - Podczas niedzielnego konkursu udało nam się odbyć tylko jeden oficjalny przejazd, gdyż kontynuowanie jazdy na śliskim torze byłoby zbyt niebezpieczne – mówią studenci, dodając żartobliwie - Tegoroczne zawody można nazwać: „Na jednym litrze... wody!”

 

Ostatecznie zespół Iron Warriors zajął 5. miejsce, kończąc rywalizację wynikiem 688 km/l paliwa. Studenci wrócili do kraju z niedosytem, bowiem czuli się przygotowani do walki o dobry wynik. Wzbogacili się jednak o nowe doświadczenia i mają nadzieję, że będą jeszcze okazje do pobicia rekordu.


Data dodania:2017-08-31
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka,
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE