Zatroskani o środowisko uczniowie spotkają się w Politechnice Łódzkiej

Coraz bardziej modne staje się być eko. Ten pozytywny objaw naszego stylu życia jest obecny wśród młodzieży, a na pewno u tej jej części, która za tydzień pojawi się w Politechnice Łódzkiej.

„Problemy Ochrony Środowiska” to seminarium, które w tym roku odbędzie się po raz 29. Rośnie z nim kolejne pokolenie osób wrażliwych na otaczającą nas przyrodę, środowisko naturalne oraz to, co się z nim dzieje w wyniku globalizacji i rozwoju społeczeństwa.

Tegoroczne seminarium odbędzie się 15 marca w godzinach 9:00-15:00 na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, przy ul. Wólczańskiej 213 (bud. B10).

To popularne wydarzenie zgromadzi 250 uczniów nie tylko z Łodzi, ale także z Radomska, Kutna, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Łasku, Włocławka. Żychlina i Piotrkowa Trybunalskiego

Młodzież zaprezentuje niemal 100 prac, w których podzieli się swoją wiedzą i przemyśleniami, prezentując je w formie referatów, plakatów i filmów. Do konkursu o Nagrodę Dziekana Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska zgłoszono 9 referatów. Młodzież mówić będzie w nich o alternatywnych paliwach, ociepleniu, biomonitoringu, plastiku, roślinach i odżywianiu. Bardzo szeroki zakres tematów prezentowanych na posterach i plakatach pokazuje to, w jak wielu dziedzinach hasło „eko” nabiera na znaczeniu. Po raz drugi na seminarium zaprezentowane zostaną EKO-wynalazki. W tym roku będzie ich 20, związanych z energią, ogrzewaniem domu, wtórnym wykorzystaniem surowców, kosmetykami, biżuterią czy wykorzystaniem… mchu.

Seminarium zakończy się rozdaniem nagród dla autorów najlepszych prac.

Wydarzenie jest dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Data dodania:2019-03-08
Ewa Chojnacka