Zasady wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami

Zasady wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami.

Pierwsza zasada wsparcia:  "Indywidualizacja" - adaptacje procesu studiowania osoby niepełnosprawnej do jej indywidualnych potrzeb.

Obrazek przedstawia drugą zasadę "Podmiotowość" - uwzględnienie autonomii osoby niepełnosprawnej i prawa do decydowania o sobie.

Obrazek przedstawia trzecią zasadę "Rozwijanie potencjału osoby z niepełnosprawnością"-należy dobrać takie adaptacje, które pozwolą studentowi nabywać wiedzę i rozwijać praktyczne umiejętności.

Obrazek przedstawia czwartą zasadę "Racjonalność dostosowania"-należy proponować adaptacje ekonomiczne, skuteczne oraz gwarantujące zachowanie standardu akademickiego.

Obrazek przedstawia piątą zasadę "Racjonalność dostosowania"-należy proponować adaptacje ekonomiczne, skuteczne oraz gwarantujące zachowanie standardu akademickiego.

Źródło: M. Perdeus-Białek, D. Nowak-Adamczyk,  Równe traktowanie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przewodnik po zasadach wsparcia edukacyjnego dla studentów i doktorantów ,  Kraków 2013, s.10.

Data dodania:2019-07-17
karolina.pac