Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

ZakwaterowaniePolitechnika Łódzka oferuje studentom zakwaterowanie w domach studenckich. Do dyspozycji jest 2500 miejsc w obrębie kampusu Uczelni, tj. około 5 minut od sal wykładowych.

 

Pokoje wyposażone są w meble (szafki, stolik, krzesła) oraz pościel.

W akademikach dostępne są pokoje:

- dwuosobowe z jedną wspólną kuchnią, łazienką i WC na piętrze,

- segmenty – dwa dwuosobowe pokoje ze wspólną łazienką i WC, jedna wspólna kuchnia na piętro.

Większość domów posiada również pralnie.

 

Cena jednego miejsca to około 350-400 zł miesięcznie.

 

Utrzymanie czystości w pokojach należy do studentów.

Uwaga:

Uczelnia nie może zagwarantować miejsc w domu studenckim, ponieważ nie dysponuje ich wystarczającą liczbą.

 

Procedury dla studentów polskich:

Aby otrzymać miejsce na Osiedlu Akadmeickim należy złożyć formularz podaniowy dostępny na stronie www.samorzad.p.lodz.pl w zakładce zakwaterowanie wraz z następującymi dokumentami:
- zaświadczenie o posiadanym statusie studenta wydane przez dziekanat (w przypadku kandydatów na studia PŁ jest to wydruk z portalu rekrutacyjnego informacji o przyjęciu na studia wraz z widocznym adresem e-mail),
- zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o dochodach za ubiegły rok dla wszystkich pełnoletnich osób, które wymieniłeś w podaniu w tym też Twoje. Członkowie rodziny, którzy mają ukończone 18 lat a nie pracowali jeszcze, również powinni otrzymać takie zaświadczenie w Urzędzie Skarbowym,
- zaświadczenie z ZUS lub KRUS o składkach odprowadzanych na ubezpieczenie zdrowotne,
- zaświadczenia o nauce rodzeństwa wymienionego w podaniu. Dla studentów jest to zaświadczenie z dziekanatu, dla uczniów pozostałych typów szkół (gimnazjum, podstawówka itp.) zaświadczenie z sekretariatu. Ksera legitymacji nie są uznawane.

Komplet wymienionych dokumentów należy dostarczyć do Biura Samorządu Studenckiego w godzinach jego otwarcia (poniedziałek - piątek w godz. 8:30- 15:30), bądź w godzinach dyżurów Komisji ds. Zakwaterowań (aktualne informacje znajdują się na stronie Samorządu Studenckiego).

 

Procedury dla studentów obcokrajowców:

Student zagraniczny, po przyjeździe do Domu Studenckiego, wypełnia w Biurze Kierownika formularz zakwaterowania i kwestionariusz osobowy oraz odbiera klucze do swojego pokoju. Jest też informowany o dokładnej wysokości opłat za pobyt w Domu Studenckim oraz formie uiszczenia płatności – w niektórych Domach Studenckich oplata pobierana jest na miejscu, inne zaś przyjmują przelewy bankowe. Opłat dokonuje się w złotówkach, co miesiąc.
Jeśli student pojawia się po godz. 15, to jest po czasie urzędowania biur, odbiera z portierni klucz ze swoim nazwiskiem, zaś wszelkich formalności dokonuje następnego dnia po przyjeździe.

Wkrótce po rozpoczęciu semestru, odbywają się spotkania władz Domów Studenckich ze studentami zagranicznymi. Wówczas omawiany jest obowiązujący wszystkich regulamin porządkowy oraz wypełniane są druki meldunkowe, które później Kierownik Domu Studenckiego składa w imieniu mieszkańców w odpowiedniej Delegaturze Urzędu Miasta Łodzi.

Wszyscy studenci, bez względu na narodowość czy powód przyjazdu, zobowiązani są do przestrzegania regulaminu na równi ze studentami polskimi, pod karą podjęcia przez Osiedle Akademickie środków dyscyplinarnych.


Data dodania:2008-12-08
Data aktualizacji2017-01-14

Wprowadzone przez:
Agnieszka Michałowska-Dutkiewicz,

Programy studtiów ECTS

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE