Zajęcia online na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym w PŁ

ŁUD na Politechnice Łódzkiej zakończył już rekrutację. W semestrze zimowym 2020 program obejmuje ciekawe warsztaty naukowe oraz warsztaty „z innej perspektywy”. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych studentów PŁ, wszystkie zajęcia będą odbywały się online.

Najmłodsi studenci na PŁ, uczestnicy ŁUD podczas wykładu, fot. Małgorzata Urbaniak

- Warsztaty naukowe będą odbywały się w bloku dwa razy po 30 minut. Uczestnik może wybrać maksymalnie 6 warsztatów naukowych. Natomiast warsztaty "z innej perspektywy” odbędą się w bloku 4 zajęcia po 30 minut. Wyjątek stanowią zajęcia „Przewodnik teatralny Arlekina”, które będą trwać 50 minut. Każdy uczestnik może wybrać tylko jeden blok. Te warsztaty będą bezpłatne. Jeśli pozwolą nam na to warunki, zorganizujemy dodatkowe spotkanie na żywo na Politechnice Łódzkiej - wyjaśnia Anna Janicka, dyrektor ŁUD.

Warsztaty ,,z innej perspektywy'' to zupełnie nowa forma edukacji na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym PŁ.

- Proponujemy dzieciom nowe warsztaty, które pokażą im świat z innej perspektywy niż naukowa. Dzieci zobaczą, jak postrzegają świat osoby, które na co dzień zajmują się sztuką. Dowiedzą się również, z jakimi trudnościami codziennie zmagają się osoby niesłyszące. Będą miały też okazję do poznania świata dzikich zwierząt i ujrzenia, jaki wpływ nasze zachowanie ma na ich życie - dadaje Anna Janicka.

Warsztaty będą prowadzić: Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, Fundacja Mysikrólik – na pomoc dzikim zwierzętom oraz Fundacja DEAF RESPECT.

Data dodania:2020-09-15
Małgorzata Trocha