Za miesiąc startuje rekrutacja na Politechnikę Łódzką

Senat Politechniki Łódzkiej podjął uchwałę w sprawie harmonogramu postępowania kwalifikacyjnego w rekrutacji na studia. Głosowanie odbyło się elektronicznie za pośrednictwem uczelnianej platformy WIKAMP.

Rekrutacja na studia rozpoczynające się w październiku 2020 roku zostanie uruchomiona 31 maja. Oznacza to, że kandydaci planujący podjąć kształcenie w Politechnice Łódzkiej mogą od tego dnia rejestrować się w Portalu rekrutacyjnym.

Niezmiennie uczelnia stwarza możliwość wyboru w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej aż 8 kierunków studiów i ustawienia ich w kolejności, począwszy od tego najbardziej wymarzonego. Czas podjęcia ostatecznych decyzji jest zatem już bliski.

W tym momencie jedyną znaną i oczywistą datą związaną z rekrutacją jest właśnie 31 maja jest.

Jak wyjaśnia prof. Krzysztof Jóźwik, prorektor ds. kształcenia

- W sytuacji, gdy matury oraz ogłoszenie ich wyników odbędzie się w terminie obecnie zaplanowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Politechnika Łódzka planuje zakończyć pierwszy etap rekrutacji w drugiej połowie sierpnia, co zostanie niezwłocznie (po przeprowadzeniu matur) ustalone przez Senat Uczelni.

Data dodania:2020-04-30
Ewa Chojnacka