45. YAPA na Politechnice Łódzkiej

Jubileuszowe koncerty na najstarszym łódzkim festiwalu piosenki turystycznej, studenckiej i poezji śpiewanej zaplanowano w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PŁ "Zatoka Sportu". Zapraszamy na PŁ od 13 do 15 marca.

YAPA 2017,  archiwum PŁ

45. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2020 obchodzi w tym roku kolejny jubileusz. W muzyczną podróż po górskich szlakach i morskich wodach do Łodzi wybierze się niemal 2 tysiące fanów folku, piosenki turystycznej i poezji śpiewanej z całej Polski.

Festiwal to trzy dni koncertów, spotkań i wspólnego śpiewania, za którego organizację odpowiadają trzy największe zrzeszenia studenckie działające na uczelni – Studencki Klub Turystyczny PŁazik, Studenckie Radio „Żak” Politechniki Łódzkiej i Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich.

Właśnie na YAPIE swoją muzyczną karierę rozpoczynali takie gwiazdy jak: Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Bez Jacka, Robert Kasprzycki, Dom o Zielonych Progach, EKT Gdynia, Elżbieta Adamiak, Olek Grotowski i wielu, wielu innych. Część konkursowa przeglądu jest więc świetną okazją do prezentacji kolejnych scenicznych debiutów i szansą na rychłe wypłynięcie na szerokie wody „krainy łagodności”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej yapa.art.pl.

Data dodania:2020-02-25
Małgorzata Trocha