Wystawa plakatów i grafiki w Galerii Biblio-Art PŁ

Galeria Biblio-Art w Bibliotece Politechniki Łódzkiej zaprasza na wystawę plakatów i grafik łódzkich artystów: prof. Elżbiety Dul-Ledwosińskiej, prof. Sławomira Iwańskiego oraz prof. Mirosława Ledwosińskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu, który odbył się 4 lutego .

Plakat i grafika w galerii Biblio- Art PŁ, fot. Jacek Szabela

Odwiedzenie wystawy w Politechnice Łódzkiej to dobra okazja do objerzenia ciekawych grafik oraz plakatów jednego z najbardziej znanych przedstawicieli Łódzkiej Szkoły Plakatu - prof.  Sławomira Iwańskiego.

Wystawę można będzie oglądać na Politechnice Łódzkiej do końca lutego w Galerii Biblio-Art PŁ, ul. Wólczańska 223, budynek B22, I piętro.

Elżbieta Dul-Ledwosińska - profesor w Katedrze Sztuk Pięknych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, specjalność grafika cyfrowa.  Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.

Sławomir Iwański - profesor w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prowadzi Pracownię Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu na Wydziale Grafiki i Malarstwa oraz w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej, gdzie od 1997 prowadzi Pracownię Plastyki Obrazu Filmowego na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej. Jest znanym autorem plakatów, reprezentującym kierunek minimalistyczny, nawiązujący do tradycji typografii funkcjonalnej.

Mirosław Ledwosiński - profesor w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie prowadzi przedmiot plastyka filmowa na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej oraz przedmiot kompozycja i projektowanie graficzne.

Data dodania:2020-01-21
Małgorzata Trocha