Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Wystawa książki technicznej w Bibliotece PŁW Bibliotece PŁ w piątek, 17 lutego, odbędzie się otwarcie wystawy z okazji 450 - lecia wydania pierwszej w języku polskim książki technicznej "Geometria to jest miernicka nauka". Pomysłodawcą wystawy jest dr inż. Tadeusz Kośka, były pracownik Politechniki Łódzkiej.

 

 

Wystawę można będzie oglądać przez miesiąc, do 15 marca. Zapraszamy w imieniu organizatorów na uroczyste otwarcie o godz. 13.00.

 

 

W 2016 roku upłynęło 450 lat od wydania Geometrii Grzepskiego. Z tej okazji Łódzki Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich i Biblioteka Politechniki Łódzkiej zorganizowały wystawę książki technicznej zatytułowanej „Od Grzepskiego do … ?”.

 

 

Na wystawie prezentowanej w PŁ zostaną pokazane wybrane przykłady książek technicznych, poczynając od reprintów książki Grzepskiego, poprzez książki z miernictwa, geodezji, geometrii wykreślnej, rysowania map, topografii, zagospodarowania przestrzennego, geodezyjnej obsługi inwestycji, a na geodezji satelitarnej i geodezji współczesnej kończąc. Prezentowane na wystawie publikacje pokazują rozwój geodezji (dawniej geometria) i jej rolę w opisywaniu przestrzeni.

 

 

Dr inż. Tadeusz Wincenty Kośka jest emerytowanym nauczycielem akademickim Politechniki Łódzkiej. W 1968 roku ukończył Technikum Geodezyjne w Łodzi - technik geodeta. W 1973 roku  ukończył geodezję na Politechnice Warszawskej, a w 1980 uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie UWM).

 

 

 


Data dodania:2017-02-13
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Plakat promujący wystawę w Bibliotece PŁ.

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE