Wystawa fotografii w Galerii Biblio-Art na PŁ

"Gaudi i jego świat" to tytuł wystawy fotografii prof. Krzysztofa Wojciechowskiego, której wernisaż odbędzie się 21 listopada (wtorek) o godz. 14. w Galerii Biblio-Art na Politechnice Łódzkiej.

Prof. Krzysztof Wojciechowski jest pracownikiem Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ. Członkiem wielu organizacji zrzeszających fotografików: Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (od 1971 roku); Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców oraz, od tego roku, członkiem Zarządu ZPAF Okręgu Łódzkiego. Autorem 17 wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad 100 wystaw zbiorowych.

Dr hab. Leokadia Bartoszko o fotografiach pokazanych na wystawie "Gaudi i jego świat" powiedziała:

Zagłębiając się w świat wykreowany na zdjęciach przez autora wystawy możemy przeżywać ten temat spotęgowany przez świadomość twórczą i talent Krzysztofa Wojciechowskiego, który podjął się trudnego zadania. Fotografując świat Gaudiego mógł zostać zdominowany w swoich pracach przez geniusz wielkiego architekta, ale wykorzystując własny potencjał twórczy pkazał niezależność w budowania nastroju autorskich kadrów.

Wystawę będzie można oglądać do 13 grudnia.

Data dodania:2017-11-17
Małgorzata Trocha
Gaudi i jego świat. Wystawa z Galerii Biblio-Art PŁ.