Wykłady eksperckie na PŁ po raz trzeci

Rozpoczął się trzeci sezon wykładów eksperckich organizowanych w ramach ICT Polska Centralna Klaster.

Jest to porozumienie obejmujące 24 podmioty: przedsiębiorstwa branży informatycznej i telekomunikacyjnej, jednostki otoczenia biznesu oraz Politechnikę Łódzką, która pełni rolę koordynatora Klastra.

Trzeci sezon wykładów realizowanych w semestrze letnim to 9 prelekcji, zaplanowanych w okresie od 8 marca 2017 r. do 7 czerwca 2017 r. Wykłady będą prowadzone przez przedstawicieli przedsiębiorstw z Klastra, w Centrum Technologii Informatycznych PŁ (CTI, budynek B19, ul. Wólczańska 217/223) w środy od godziny 15.15.

Przez 90 minut wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów na temat technologii i środowisk wykorzystywanych przez największych pracodawców branży ICT w regionie łódzkim, popartych przykładami praktycznych zastosowań. Wykłady poprowadzą specjaliści z firm, którzy na co dzień wykorzystują dane zagadnienia w swojej pracy. Po każdym wykładzie przewidziana jest sesja pytań i czas na dyskusję.

Nowością inaugurującą trzeci sezon wykładów jest wykład o tematyce miękkiej, związany z procesem rekrutacji w branży IT, przygotowywaniem CV oraz samą rozmową kwalifikacyjną. Specjaliści z działów HR z 6 firm z Klastra opowiedzą jak wygląda proces rekrutacji oraz jak zdobyć wymarzoną pracę.

Harmonogram trzeciego sezonu wykładów eksperckich:

• 8 Marca - "Rekrutacja w IT - fakty i mity", Accenture, CERI International, Comarch,  Ericsson, GFT i Makolab
  • 15 marca - Makolab, "Analityka w sieci – od pozyskania danych do zrozumiałego raportu"
  • 22 marca - Comarch, "Nowy paradygmat programowania; Programowanie reaktywne w Java"
  • 29 marca - Accenture, "MVVM w Androidzie - Co może dla Ciebie zrobić Data Binding?"
  • 5 kwietnia - Hexagon, "Hexagon Smart M.App – mapa przyszłości i technologia realizacji w sieci web i na urządzeniach mobilnych"
  • 26 kwietnia - Infosys, "Biznes, IT, zespół. 3 światy 1 projekt. Praktyka w pigułce"
  • 10 maja - Cybercom, "Hello world w Microservice'ach - dla wszystkich, którzy chcą budować systemy w Javie szybko, łatwo i bezpiecznie"
  • 17 maja - Fujitsu, "Storage Deep Dive. Masowe wędrówki danych"
  • 7 czerwca - Ericsson, "5G for the Networked Society"

Wszystkie wykłady będą miały charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy szczególnie studentów.

Data dodania:2017-03-08
Agnieszka Garcarek-Sikorska